HAKKIMIZDA

Bitki tutkunlarını Instagram’da bir araya getiren ve pandemi sürecinde genişleyerek bir bitki topluluğu oluşturan @plantloversofturkey, takipçilerinin ihtiyaçlarından yola çıkarak PLOT markası altında organik içerikli bitki bakım ürünleri ve el yapımı bitki aksesuarları üretiyor.

Türkiye’de benzerlerine sık rastlanmayan bu ürünler, Plant Lovers of Turkey’nin 7/24 bitki severlerle iletişimde olmasının doğal sonucu olarak ortaya çıktı.Bitki tutkunlarının evde en sık kullandığı yöntemlerden biri bitkilerin uygun yerlerinden zarar görmeyecek şekilde bir parça keserek suda köklendirmek ve ardından toprağa dikerek çoğaltmak. Bunun için genellikle cam şişeleri veya cam baharatlıkları kullanan bitki severler, artık dekoratif obje olarak da kullanabildikleri Bitki Köklendirme İstasyonu’nu PLOT dükkanda bulabiliyor.

Online mağazada ilgi çeken bir diğer ürün ise Sarmaşık Merdiveni olarak adlandırılan bitki destekleri. Zikzak ve kancalıiğne formundaki metal destekler sarmaşık bitkilerin toprağına oturtuluyor ve bitki bu sarmaşık merdivenine sarılarak daha sağlıklı ve düzgün bir şekilde uzayabiliyor.

PLOT dükkan’da satılan tüm saksılar Türkiye’nin farklı köşelerinde ve elde üretiliyor. Minimalist formlarda doğal terracota saksılar İzmir’de, limitli üretim seramik sukulent saksıları Mardin’de, ayaklı ahşap saksılar ise Antalya’da üretilerek www.plantloversofturkey.com’da satışa çıkıyor.

Gerçek derinin yanı sıra, ham boncuk ve kordon iplerden üretilen farklı versiyonlarıyla Bitki Askıları ise raflarında yer açmak ya da özellikle bitkilerini meraklı kedilerinden korumak isteyen bitki severler için düşünülmüş.

Bitkiler için ideal büyüme ortamı sağlayan özel toprak karışımlarının yanı sıra organik içerikli sıvı bitki besinleri PLOT markasının öne çıkan ürünlerinden.

Plant Lovers of Turkey, 2020 yılı Aralık ayından bu yana Barnaby Adam Fisher Turner firması şemsiye altında, Nejla Burnazoğlu Turner liderliğinde, 15 kişilik çekirdek ekiple faaliyetlerini yürütüyor.